EUROPE IVF International  

ExEm® Foam Kit: nový gel pro ultrazvukové vyšetření průchodnosti vejcovodů

exem foam kitDěloha je s oběma vaječníky spojena jemnými trubicovými orgány – vejcovody. Průchodnost a funkčnost těchto orgánů je v reprodukčním procesu zcela nezbytná. K setkání pohlavních buněk (vajíčka a spermie) dochází právě ve vejcovodu a správně fungující vejcovod zajistí následné putování oplozeného vajíčka do dutiny děložní, kde se embryo zahnízdí a dále vyvíjí.

Při neprůchodnosti a poruše funkce vejcovodů může dojít k usídlení embrya na nesprávném místě, tzv. mimoděložní těhotenství. Zcela neprůchodné vejcovody jsou pak příčinou neplodnosti. Nejčastěji je neprůchodnost vejcovodů způsobená záněty (například zánět vaječníků, zánět dělohy, chlamydiové záněty), endometriózou nebo srůsty po zánětech či po předchozích prodělaných operacích v dutině břišní.

Při neprůchodnosti vejcovodů je šance na přirozené početí malá, stejně tak šanci nezvyšuje ani inseminace (IUI). Početí umožňuje umělé oplodnění (IVF), kdy se embryo transferuje přímo do dělohy. Z těchto důvodů je vyšetření průchodnosti vejcovodů jedním ze základních vyšetření u žen, kterým se nedaří otěhotnět. Existuje více metod vyšetření průchodnosti vejcovodů, nejjednodušší a dobře průkazné je ultrazvukové vyšetření s kontrastní látkou.

Vyšetření průchodnosti vejcovodů

ExEm® Foam Kit  je produkt pro vyšetření průchodnosti vejcovodů. Smícháním ExEm® gelu a čištěné vody vznikne pěna. Tou se naplní vejcovody a následně se pořídí ultrasonografické snímky vypovídající o průchodnosti vejcovodů. Pěna je při ultrasonografickém vyšetření mnohonásobně lépe zobrazitelná než kapalina jako je fyziologický roztok.

Podívejte se na obrázek katetru (vlevo) a obrázek stříkačky s ExEm® gelem a vodou a spojku:

katetrstříkačka


Pro přesný popis vyšetření klikněte na obrázek níže a prohlédněte si leták:

leták

Podívejte se na video, jak se pracuje s ExEm® Foam Kitem:

Screenshot_1

Kontaktujte nás a udělejte první krok k léčbě neplodnosti

Léčbu sestavíme z laboratorních metod i metod umělého oplodnění vám na míru. Naše  úspěšnost je až 68 %. Vyplňte vstupní dotazník nebo nám rovnou zavolejte a změňte svůj život.

Zeptejte se nás