EUROPE IVF International  

FERTILE PLUS: nová a šetrná metoda k výběru spermií vhodných pro IVF metody

Mužský faktor neplodnosti je velice běžný. Základním vyšetřením je samozřejmě spermiogram. Při spermiogramu se hodnotí parametry, které ovlivňují schopnost spermií oplodnit vajíčko. Určujeme počet spermií na mililitr, motilitu – podíl pohyblivých a nepohyblivých spermií a charakter jejich pohybu a morfologii – podíl spermií, které mají správný, respektive nesprávný tvar.

Spermie jsou vysoce náchylné na poškození jaderné DNA. U mužů s abnormalitami ve spermiogramu je zvýšené množství spermií s fragmentací DNA. Toto poškození může být příčinou snížené plodnosti muže a dává se do souvislosti s delším časem potřebným na otěhotnění. Pokud k oplození dojte, může se fragmentace DNA projevit horším vývojem embryí nebo i časným potratem. Příčina vzniku fragmentací DNA je multifaktoriální, řada zdrojů uvádí škodlivost expozice teplu, negativní dopad oxidativního stresu, ale hovoří se i o souvislosti s metodami zpracování spermatu, které zahrnují promývání a centrifugaci spermií.

FERTILE PLUS™ Sperm Sorting Kit je nová, rychlá a efektivní metoda k oddělení zdravých a pohyblivých spermií, která má řadu výhod. Nevyžaduje předběžnou úpravu spermií, to znamená, že eliminuje postupy spojené s promýváním a odstřeďováním spermií. Tím je chrání od dalších fragmentací a také redukuje riziko kontaminace.

FERTILE PLUS je dvoukomorový sterilní jednorázový „čip“. První komora obsahuje vstupní otvor pro vzorek spermatu a kapalinový kanálek, který je oddělen od druhé komory mikroporózní membránou. Rozměry kanálku a poréznost membrány jsou designovány k roztřídění a sběru nejkvalitnějších spermií po 30 minutové inkubaci v 37 stupních Celsia.

Pro bližší informace klikněte na obrázek a prohlédněte si pacientskou brožuru:

FERTILE PLUS je metoda pro roztřídění spermií pro ICSI, IVF a IUI (intrauterinní inseminace). Eliminuje postupy poškozující spermie. Vybrané spermie vykazují lepší morfologii, menší množství reaktivních kyslíkových radikálů a menší fragmentaci DNA než původní vzorek.

Kontaktujte nás a udělejte první krok k léčbě neplodnosti

Léčbu sestavíme z laboratorních metod i metod umělého oplodnění vám na míru. Naše úspěšnost je až 68 %. Vyplňte vstupní dotazník nebo nám rovnou zavolejte a změňte svůj život.

Zeptejte se nás