EUROPE IVF International  

EmbryoGlue®: tkáňové lepidlo pomáhá k přichycení embrya

Při implantacích oplodněných vajíček používáme ověřený přípravek EmbryoGlue®, který prokazatelně zvyšuje počet těhotenství i počet narozených dětí.

EmbryoGlue je tkáňovým lepidlem, které přírodním způsobem napodobuje prostředí v děloze při přirozeném uhnízdění embrya. Jednoduše řečeno – EmbryoGlue® pomáhá dobrému přichycení oplodněného vajíčka ke stěně dělohy.

Ověřená účinnost EmbryoGlue®

V roce 2008 byly zveřejněny závěry studie, do které bylo zařazeno v letech 2006-2007 přes 1200 žen:

  • Při použití běžného transferového média otěhotnělo 48 % pacientek.
  • Pokud ženy dostaly EmbryoGlue®, četnost těhotenství vzrostla na 54,6%.

Podle výsledků studie doktorky Basak Balabanové, která byla prezentována v roce 2011 na ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology) vzrostl počet narozených dětí s použitím EmbryoGlue® dokonce o 11, 2 %.
EmbryoGlue

EmbryoGlue obsahuje:

  • sacharidy a aminokyseliny, které podporují embryo během přenosu a uchycení v děložní sliznici
  • hyaluronan
  • rekombinantní albumin, který minimalizuje riziko křížové kontaminace

Hyaluronan minimalizuje nežádoucí pohyb embrya

Při přirozeném těhotenství se v děloze zvyšuje koncentrace hyaluronanu. Při asistované reprodukci je vhodné tuto látku dodat. EmbryoGlue® díky vysokému obsahu hyaluronanu zjednodušeně řečeno embryo “přilepí” k děložní stěně.

Hyaluronan také zahustí roztok EmbryoGlue®, který má pak podobnou konzistenci jako děložní tekutina. To minimalizuje nežádoucí pohyby embrya.

Výzkum nezávislých výzkumníků z britské Cochrane Collaboration potvrdil, že přenosy embrya za zvýšené hladiny hyaluronanu bývají úspěšnější. EmbryoGlue® je jediný dostupný produkt obohacený hyaluronanem.

Pro bližší informace klikněte na obrázek a prohlédněte si pacientskou brožuru:

Zkušenosti zahraničních odborníků

Bez EmbryoGlue by se neobešla řada špičkových zahraničních klinik. “Většina pacientů, kteří k nám přichází, se o dítě už neúspěšně pokoušela v jiném centru asistované reprodukce. I přesto dosahujeme skvělých výsledků a EmbryoGlue je součást našeho úspěchu,” uvedl vedoucí lékař Timothy N. Hickman z kliniky v americkém Houstonu.

Přípravek se osvědčil i lékařům v Cambridge v Británii. Dr. Stephen Harbottle mimo jiné uvádí, že s použitím EmbryoGlue® dosáhli u žen pod 38 let úspěšnosti až 52 %.

Kontaktujte nás a udělejte první krok k léčbě neplodnosti

Léčbu sestavíme z laboratorních metod i metod umělého oplodnění vám na míru. Naše úspěšnost je až 68 %. Vyplňte vstupní dotazník nebo nám rovnou zavolejte a změňte svůj život.

Zeptejte se nás