EUROPE IVF International  

Asistovaný hatching: usnadnění zahnízdění embrya

V prvních dnech vývoje má embryo kolem sebe ochrannou vrstvu (zona pellucida). Pátý až šestý den po oplodnění začíná proces nidace (uhnízdění) embrya, kdy embryo opouští svůj ochranný obal, zona pellucida vymizí a dochází k bezprostřednímu kontaktu buněk embrya s buňkami děložní sliznice a zároveň to znamená odstranění mechanické bariéry, která by znemožňovala další růst embrya.

Asistovaný hatchingProblémy s opakujícím se selháním implantace mohou být způsobeny neschopností embrya „opustit“ svůj ochranný obal či změnami přímo samotné ochranné vrstvy. V takových případech provádíme asistovaný hatching. Při této technice narušíme těsně před transferem tvrdý obal embrya laserem nebo speciální jehlou a tím mu usnadníme přichycení se k děložní stěně.

V jakých případech je asistovaný hatching vhodný:

  • u starších žen, které mají vajíčka s tvrdším obalem
  • při opakovaném selhání implantace
  • u zamražených embryí

Je důležité, aby asistovaný hatching prováděl zkušený odborník. Všichni naši embryologové za sebou mají léta praxe a odborné vzdělání na špičkových univerzitách. Sami se o tom můžete přesvědčit na této stránce Europe IVF International o zaměstnancích.

Zkušenosti zahraničních odborníků

Metodu na počátku 90. let objevil Dr. Jacques Cohen z Cornell Medical College v New Yorku. Vhodnost metody u párů s opakovaným selháním implantace byla demonstrována například v brazilské studii.

Kontaktujte nás a udělejte první krok k léčbě neplodnosti

Léčbu sestavíme z laboratorních metod i metod umělého oplodnění vám na míru. Naše úspěšnost je až 68 %. Vyplňte vstupní dotazník nebo nám rovnou zavolejte a změňte svůj život.

Zeptejte se nás